Do plastových obálek s bublinkovou folií můžete zabalit úplně cokoliv, každý zákazník určitě ocení to, když mu přijde poštou například krásně zabalené zboží, časopis, drobné dárky, či cokoliv jiného. Zaručeně je důležité znát velikosti a typy obálek. Na trhu se totiž objevuje veliké množství a je správné znát alespoň některé z nich. Co se tedy týče rozměrů, ty jsou dobré zohlednit i podle tloušťky obsahu, který bude uvnitř obálky. Důležité tedy jsou především vnitřní rozměry, které rozhodnou o tom, co do obálky můžete vložit. Obálky se nejčastěji označují písmenem a číslicí, které se zvyšují v posloupné řadě, tedy například B2, C3, D4, E5, F6, G7, H8, J9 a K10. Což tedy nejmenší velikost obálky B2 má vnitřní rozměr 115 x 215 mm, střední obálky E5 mají vnitřní rozměr 215 x 265 mm a ty největší obálky K10 mají vnitřní prostor velký 345 x 470 mm.
Nejvíce se používají plastové obálky odpovídající papírovým rozměrům A4 či A5, tyto obálky se značí G110273 a D4. Když budete balit zásilku, při balení především nezapomeňte na tloušťku obsahu, mnoho lidí na to zapomíná, neboť obálky nemají křížové dno a například pokud budete mít katalog o tloušťce 4 mm a formátu A4, tak ten se do obálky o velikosti G7 nemusí vejít, tudíž budete muset zvolit větší řadu.
Co se do bublinkové obálky nehodí:
Plastové obálky chrání předměty uvnitř před hrubou silou a před nešetrným zacházením při přepravě. Vhodnými předměty, které se hodí do obálek, jsou například, papírové dokumenty, knihy, časopisy, dřevěné drobné předměty a jiné. Nejsou vhodné pro sklo, keramiku, cennosti, či ostré předměty.
Jak na drobné předměty?
Pokud byste odesílali větší množství drobných předmětů, jako jsou například, knoflíky, korálky a jiné, všechny drobné předměty je dobré zabalit do plastových sáčků a zalepit lepicí páskou, či zajistit něčím jiným. Dále můžete využít uzavíratelné plastové obálkynebo zip sáčky s otevíratelným mechanismem. Nejdříve ze sáčku vytlačte přebytečný vzduch, tudíž se předměty při transportu nebudou hýbat.